Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Marija Skaricic


Datum narození: 1977-08-06
Místo narození: Split, Juhoslávie

Životopis:

Narodila se ve Splitu. Vystudovala Akademii dramatických umění v Záhřebu a od té doby se věnuje naplno herecké profesi. Ztvárnila celou řadu kritikou oceněných divadelních i filmových rolí. Před kamerou debutovala v Matanićově komedii Blagajnica hoče iči na more. Pro její hereckou kariéru byla ale určující hlavní role ve filmu A. A. Ostojiće - Ta divna Splitska noc z roku 2004, za kterou byla oceněna cenou za nejlepší herečku v hlavní roli na festivalu v Sarajevu. Následujícího roku si zahrála i po boku Zrinky Cvitešić a Leona Lučeva v romantické komedii Co je muž bez kníru? (Hrvoje Hribar, 2005). V roce 2006 si zahrála spolu s Mirjanou Karanović hlavní roli ve švýcarsko-německé koprodukci Das Fräulein režisérky Andrei Staka. Dále ztvárnila asi desítku zajímavých rolí ve filmech, jako Skutečný zázrak, Za sklem, nebo ve filmu Člověk zpod stolu. V roce 2010 vytvořila svou doposud asi největší roli v Matanićově dramatu Matka na ulici, za kterou získala Zlatou arénu za "nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli" na filmovém festivalu v Pule a několik dalších prestižních cen. V poslední době hrála např. v komedii Vinka Brešana Svjecenikov djeca, nebo v dramatu klasika chorvatské kinematografie Krsto Papiće - Cvjetni trg.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie


Filmografie
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku